Dogu Ekspresi

Doğu Ekspresi, Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars anahattında sefer yapan ve 1933 km’lik yolu 24.5 saatte (1 gün 30 dakika) tamamlayan TCDD’ye ait ekspres.

Daha önceleri İstanbul – Kars arasında sefer yapmaktaydı fakat Ankara – İstanbul yüksek hızlı tren projesi sebebiyle hat kısaltılmış ve seyahat başlangıç noktası Ankara olmuştur.

🚞🚞🚞🚞🚞

The Eastern Express (Turkish: Doğu Ekspresi) is an overnight passenger train operated by the Turkish State Railways. The train runs 1,944 km (1,208 mi) from İstanbul’s Haydarpaşa Terminal to Kars Railway Station in Kars. The train was the first overnight service east of Ankara. The Eastern Express stops in 11 provincial capitals: İstanbul, İzmit, Bilecik, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum and Kars. The train also stops in the Turkish capital: Ankara. The first train ran in 1936 from Haydarpaşa to Çetinkaya.

Reklamlar

Easy Travel Turkey tarafından yayımlandı

Otel tanıtımları ve ropartajlarıile Türkiye'ye dair degisik mekanlarin sunumu nerede kalınır ne yenir püf noktaları ve özellikle tarihi geçmiş ve bilgilendirmesi ile, profosyonel fotograf ve video ekibi ile tanitima yeni boyut katıyoruz. Turkiyenin görülmemiş yerlerinden sürekli fotoğraf paylaşımları ve canlı sunumları ile otelci dostlarimizdan hizmetleri hakkinda bilgiler topluyoruz. Konaklanan bölge de nerelere gidilmeli neler yenmeli hangi otel'de hangi odasin da kalinmali, otele ait en özel bilgi ve detaylari en ince ayrintilarina kadar burada bulabilme kolaylığı. Yaz sezonu ya da kis sezonuna ya da hafta sonu şehrin gürültüsünden stresinden kaçmak için yakin veya kolay erişim noktaları sunarak yer arayan tatilcilerimiz icin adeta fikirlerini kolaylaştırmaya cabalayan bu çalışmamız , Tatil, Konaklama ve Gezi gibi yer arayışınıza cevap olan platforma hoşgeldiniz...

%d blogcu bunu beğendi: