Bodrum,Mugla

Bodrumu ve yazi ozleyenlere gelsin …

Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mausoleum Halikarnassos şehrinde inşa edilmiştir. Depremler ve istilaların etkisiyle zamanla yıkılan mozolenin mermerden taşları Bodrum Kalesinin yapımında kullanılmıştır. Kaleyi 15. yüzyılda Hristiyan Şövalyeler inşa etmiştir. İnşaat 100 yıllık bir sürede tamamlanmıştır. Papa kalenin bitmesi için kalenin yapımında çalışanlara endülijans kâğıtları dağıtmıştır. Bodrum şehri Anadolu toprakları üzerinde en son ele geçirilen hristiyan toprağıdır. Şehir II. Mehmed zamanında kuşatıldıysa da ancak I. Süleyman’ın Rodos Seferi sırasında ele geçirilebilmiştir. Bodrum Kalesi bugün Dünyanın en büyük 2. Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir. Doğu Akdeniz’de ayakta kalan en sağlam kaledir. Bodrum şehri ise pek çok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

🎄

Halicarnassus (Ancient Greek: Ἁλικαρνᾱσσός, translit. Halikarnassós or Ἀλικαρνασσός Alikarnassós; Turkish: Halikarnas) was an ancient Greek city at the site of modern Bodrum in Turkey. Halicarnassus was founded by Dorian Greeks, and the figures on its coins, such as the head of Medusa, Athena or Poseidon, or the trident, support the statement that the mother cities were Troezen and Argos. The inhabitants appear to have accepted Anthes, a son of Poseidon, as their legendary founder, as mentioned by Strabo, and were proud of the title of Antheadae.

At an early period Halicarnassus was a member of the Doric Hexapolis, which included Kos, Cnidus, Lindos, Kameiros and Ialysus; but it was expelled from the league when one of its citizens, Agasicles, took home the prize tripod which he had won in the Triopian games, instead of dedicating it according to custom to the Triopian Apollo. In the early 5th century Halicarnassus was under the sway of Artemisia I of Caria (also known as Artemesia of Halicarnassus ), who made herself famous as a naval commander at the battle of Salamis.

Reklamlar

Easy Travel Turkey tarafından yayımlandı

Otel tanıtımları ve ropartajlarıile Türkiye'ye dair degisik mekanlarin sunumu nerede kalınır ne yenir püf noktaları ve özellikle tarihi geçmiş ve bilgilendirmesi ile, profosyonel fotograf ve video ekibi ile tanitima yeni boyut katıyoruz. Turkiyenin görülmemiş yerlerinden sürekli fotoğraf paylaşımları ve canlı sunumları ile otelci dostlarimizdan hizmetleri hakkinda bilgiler topluyoruz. Konaklanan bölge de nerelere gidilmeli neler yenmeli hangi otel'de hangi odasin da kalinmali, otele ait en özel bilgi ve detaylari en ince ayrintilarina kadar burada bulabilme kolaylığı. Yaz sezonu ya da kis sezonuna ya da hafta sonu şehrin gürültüsünden stresinden kaçmak için yakin veya kolay erişim noktaları sunarak yer arayan tatilcilerimiz icin adeta fikirlerini kolaylaştırmaya cabalayan bu çalışmamız , Tatil, Konaklama ve Gezi gibi yer arayışınıza cevap olan platforma hoşgeldiniz...

%d blogcu bunu beğendi: